4 tipy pro lepší využití úložných prostor

Úložné prostory v bytě

Také se Vám určitě někdy stane, že měsíc po úklidu nemůžete najít svůj kabát na zimu, nebo boty na turistický výlet do hor. Každý s tím máme zkušenosti a stále se nám tento koloběh opakuje. Proto jsme pro Vás připravili pár tipů, jak tomuto koloběhu předejít, nebo alespoň jeho následky zmírnit pomocí správného využití úložných prostor.

1. Uložení podle použití

Mějte věci seřazené tak, abyste je v případě potřeby měli na „dosah ruky“. Samozřejmě to není myšleno tak, že budete mít v letních měsících rozházené po bytě plavky, trička s krátkým rukávem, kraťasy a sukně. Ale mít je připravené v úložném prostoru navrchu. Naopak oblečení, které v létě nebudete využívat vůbec se může dát do spodní části skříně.

Využití úložných prostor
Využití úložných prostor

 

2. Více místa? Může být.

Člověk je tvorem velmi pohodlným a mnoho z nás nemá ani správně poskládané prádlo. Tím se však ochuzujeme o mnoho místa, které přijde vniveč. Správným skládáním prádla můžete ušetřit spoustu místa, které lze využít lépe.

Úložný prostor
Úložný prostor
Skládejte trička jen 2 vteřiny.
Skládačka může být hračka.. :)
Skládačka může být hračka.. 🙂

 

3. Dejte každému prádlu své místo

Vytvořením určitých pravidel, kde bude mít každá věc své místo, dosáhnete lepší orientace. V případě hledání ušetříte mnoho času, který můžete investovat určitě do lepších aktivit, než je hledání.

Každá věc má své místo
Každá věc má své místo

 

4. Udržujte systém v úložných prostorech

K čemu by nám byly všechny předchozí body, když bychom si v tom ani nedokázali udržet pořádek. Snažte se tedy dlouhodobě ve svých úložných prostorech udržovat systém. Časem zjistíte, že věcí, které nemůžete najít bude méně, v lepším případě žádné.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ