Budoucí domácnost? Technologie všude kolem nás!

Ice
Ice

Technologický rozvoj začíná být rychlejší, než my sami. Mozky z celého světa dělají vše pro to, abychom v budoucnu nemuseli pro domácnost pomalu ani hnout prstem a přitom žili v komfortu a luxusu. Proto už není nic neočekávané a překvapující. My Vám nyní přinášíme devět robotů, kteří nám za pár let své služby nabídnou přímo v pohodlí našeho domova.

1. Mab

Mab je přístroj, který v sobě skrývá stovky maličkých létajících robůtků. Ti jsou vysíláni mateřským zařízením, které průběžně a neustále mapuje povrchy a celkový prostor domácnosti. Arsenál robůtků je poté vyslán na přesně určené místo a zde konají, co je potřeba.

Budoucí domácnost
Mab

 

2. Aeroball

Jak název napovídá, jedná se o kuličky, jež se vznášejí v prostorách bytu. Vzduch, který doma dýcháme, filtrují a čistí ho. Samozřejmě to nedělají na slepo, ale tam, kde filtrování nestačí, přicházejí s něčím navíc. Pafrémováním dodají vzduchu svěží nádech a nám příjemnější pobyt doma.

Budoucí domácnost
Aeroball

 

 

3. Atomium

3D tiskárna, která Vám vytiskne dort, na který si netroufnete či cokoliv jiného. Tento produkt se v blízké budoucnosti zařadí mezi běžnou výbavu moderní kuchyně.

Budoucí domácnost
Atomium

 

4. Ice

Interaktivní lampa, která navodí při stolování vhodnou atmosféru pomocí nastavitelné intenzity a barvy světla. Navíc poradí, jaký recept lze z ingrediencí pod ní vložených připravit.

Budoucí domácnost
Ice

 

5. SmartPlate

Chytrý talíř, který promění Vaše jídlo v zajímavé zvukové efekty. Díky připojení k chytrému telefonu a následnému analyzování ingrediencí dokáže přiřadit každé ingredienci vlastní tón. Tím se z vašeho oběda stává symfonie chutí.

Budoucí domácnost
SmartPlate

 

6. Mo´Sphere

Tento koncept Vás zavede do světa molekulární kuchyně, která je doposud ovládána těmi neprestižnějšími kuchaři světa.

Budoucí domácnost
Mo´Sphere

 

7. Impress

Zcela jistě se už každému z nás stalo, že jsme našli jídlo v lednici zkažené. K zabránění takovýchto situací nám pomůže Impess, který jídlo uchovává ve stěně umožňující mít potraviny na očích.

Budoucí domácnost
Impress

 

8. Treat

Technologický pomocník ve tvaru stromu, uchovávající na svých větvích jídlo, nás dokáže inteligentně upozornit na blížící se dobu spotřeby. V případě uplynutí spotřební lhůty jídlo automaticky shodí na zem. Pomocí chytrého telefonu lze na dálku ohřát jídlo, třeba před příchodem domů.

Budoucí domácnost
Treat

 

9. Spummy

Příchuť budoucnosti v podobě pěny, se kterou lze dosáhnout mnoha kombinací chutí. Vaše domácnost se poté stane lákadlem pro návštěvy.

edl8

 

 

Zdroj: Electrolux

ZANECHAT ODPOVĚĎ