DIY: Vyrobme si…

Každý z nás má svou vlastní představu o tom, jak trávit dlouhé zimní večery. Někdo si představuje, jak posedává u rozpáleného krbu se sklenkou whiskey v ruce, jiný zase rád tráví takovéto chvíle s rodinou, hraním deskových her. Pro ty z Vás, kteří máte raději tvůrčí aktivity, přinášíme několik skvělých nápadů, jak se při těch dlouhých večerech a víkendech kreativně zabavit.

Kdo by se před sousedy nechtěl pyšnit vlastnoručně vyrobenou ptačí budkou nebo originální poštovní schránkou? K takovýmto domácím projektům vede většinou přímá cesta přes jediný krpál: rozhodnutí. Všichni se oháníme výmluvami typu „Dnes na to nemám čas.“, „Nemám na to zatím potřebné vybavení.“, „Dnes se mi nechce, začnu s tím zítra.“ a podobně. NE, NE, NE! Takoví lidé se nikdydo ničeho nedokopou. Chceš mít hezkou domácnost? Čiň se!

Pojďme se tedy nechat inspirovat:

Máte malé bejby? Pletením nic nezkazíte!

Děti jsou naším odkazem. Proto se každý rodič zaslouženě rdí, když mu je jeho dítě pochváleno. A chcete-li být hrdí neustále, stačí si večer místo hodiny koukání na Milionáře vzít do rukou pletací jehlice a jde to samo. Samozřejmě, že začátečníci musí nejdříve pylně trénovat, ale žádná ruční práce nejde hned každému.

Pletení, pletení...
Pletení, pletení…
Pletení, pletení...
Pletení, pletení…

Staré bedny, dobré bedny

Staré harampádí, nebo poklad, ze kterého lze stále těžit? Ne nadarmo se říká „Dvakrát měř, jednou řež“. Pokud takové unikáty jednou vyhodíte, další už nebudou. Pro neponičené bedny se dá vždy najít uplatnění v domácnosti či na zahradě. Stačí jen pár vrstev ochranného laku a z přebytečného je užitečné a originální.

Stylový bobek
Stylový bobek
Staré bedny - nový stolek
Staré bedny – nový stolek
Bylinek není nikdy dost
Bylinek není nikdy dost

Rozbitý neznamená na vyhození

Dámy, kolik milovaných věcí jste již vyhodily, protože se Vám rozbily?

Jistě, každý máme doma pár věcí,ke kterým máme silné pouto. Ať už se jedná o suvenýr z líbánek, nebo vzpomínku na dětskou dílničku keramiky naší dcery. Až se zase budete rozčilovat nad ztrátou milovaného hrnečku nebo vázy, vzpomeňte i na tento článek! Vždyť rozbitý květináč se nemusí vyhazovat, obzvlášť, když to byl dárek od babičky. Podívejte se, jak se dá naaranžovat rozbitý květináč.

Koho by zarazilo, že není v celku?
Koho by zarazilo, že není v celku?
Kousek ke kousku...
Kousek ke kousku…

Přinejhorším ho darujte vaší kočce, ta najde řešení, jak ho využít:

...

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ