Jak opticky zvětšit interiér

zvětšení pokoje barvami
jinkazamah Follow kids room

Trápí vás malé prostory v bytě či domě a toužíte po tom, je alespoň opticky zvětšit? Stačí vyzkoušet pár triků a výsledek se dostaví. Hra s barvami, doplňky a detaily vykouzlí prostor, který bude působit vzdušně a odlehčeně. Nechte se inspirovat.

Barvy jsou zázračné

Stejně, jako v módě dokážou barvy kouzlit s naší postavou, v bytě umí dělat také doslova divy. Některé barvy působí vesele, jiné zlepšují náladu, zmenšují či zvětšují prostor. Zkuste vyzkoušet zvětšovací triky, které mohou být navíc velmi zábavné.

Obecně lze říci, že studené barvy prostor zvětšují a je vhodné je použít na stěny malých místností. Ideální jsou světlejší barvy a trochu si s nimi pohrát. Když natřete pokoj celý na zeleno, místnost bude působit poněkud stísněně. Zkuste použít zelenou v různých sytostech, od té výrazné až po úplně světlou. Světlé odstíny budou výraznější, zatímco tmavé se upozadí. Interiér tak získá originální a velmi svěží look.

Raději se vyvarujte velkých vzorů, a to nejen na stěnách, ale také na kobercích nebo třeba na potahu u sedací soupravy.

optické zvetšení místnosti
Flickr.com – jinkazamah |
teenage room

Zaměřte se na lesklý nábytek

Pokud chcete zvětšit interiér, pořiďte si lesklý nábytek. Jeho kouzlo spočívá v tom, že odrazí světlo do místnosti a tím ji krásně projasní. Můžete zvolit nábytek s vysokým leskem nebo jen pololesklý. Skvělým doplňkem do malých místností, zejména pak v ložnici, koupelně či předsíně, jsou zrcadla. Mají nejen praktickou funkci, ale také dekorativní.

Zaměřeno na podlahu

Důležité je zaměřit se také na podlahu. V menších prostorech se vám osvědčí podlaha v jedné barvě. Díky této jednolitosti bude prostor působit opticky větší a sjednocený. Do malých místností je lepší zvolit spíše dřevěnou podlahu v tmavším odstínu. Pokud trváte na koberci, nechte si jej udělat na míru a opět pouze v jedné barvě s nízkým chlupem.

Nábytek v pohybu

Skvělé řešení vám poskytne mobilní nábytek, se kterým můžete hýbat dle potřeby. Kontejner na kolečkách můžete mít v obýváku i v ložnici a v případě potřeby vám skvěle poslouží jako pracovní stolek. Velmi praktický je rozkládací jídelní stůl, který vám ušetří také mnoho místa. Dejte přednost nábytku a doplňkům, které mají další využití. Například komody vám přinesou úložný prostor navíc, rozkládací sedačka umožní přespat vaši známým či příbuzným.

Žádné dveře a příčky

Chcete-li, aby váš domov působil uvolněně, zbavte se přebytečných příček a dveří. Pokud je byt rozdělený příčkami a dveřmi, vznikají zbytečně stísněné místnosti, ve kterých chybí dostatek světla. Ideální je spojení kuchyně s jídelním koutem a obývákem, oddělit to můžete třeba jen nábytkem.

 

Sdílejte
Předchozí článekPěstujte jahody na balkóně

ZANECHAT ODPOVĚĎ