Kuchyňské trendy pro rok 2014

Trend kuchně
Trend kuchně

Kuchyňské odvětví zažívá nové trendy, které se posouvají zpět k přírodním materiálům, mosazným doplňkům a monochromatickému minimalismu. Co nás tedy čeká za novinky v oblasti kuchyní v roce 2014?

1) Teplejší kovové připevnění

Trend kuchyně
Trend kuchyně s mosaznými prvky

V letošním roce očekáváme velký posun směrem k teplejším kovovým odstínům jako je mosaz a měď, daleko od typicky studených prvků nerezové oceli a chromovaně chladnějších kovů. Železo a jemu podobné materiály budou tento rok zažívat „comeback“ k nadčasovému tradičnímu designu. Na rozdíl od fotografie, která jen podtrhuje minimalistické použití mosazi na rukojetích a čalounění, budou mosazné a měděné digestoře zažívat nebývalý boom. Těmito digestořemi jsou obklopeny veškeré veletrhy a výstavy kuchyní.

2) Přírodní materiály a stěny

Trend kuchyně
Trend kuchyně cihlové prvky

Stejně v jako jiných designových sférách se i v kuchyních objevují prvky obloukového spojení. Zase se vracíme k přírodním materiálům a barvám, proto budou nejčastěji používány cihly a podobně. Při rustikálním použití cihel můžete dosáhnout skvělého vzhledu, který vám bude přinášet dlouhodobě příjemný pocit. Postupem času uvidíme více a více kuchyní, které se budou snažit obnažovat staré trámy a postupně je pouze natírat chemickou ochranou nebo včelím voskem.

3) Kompaktní rohové dřezy

Trend kuchyně
Trend kuchyně – rohové dřezy

Netradiční, elegantní, moderní. Takový bude rok 2014 pro rohové dřezy, které se díky své kompaktnosti hodí především do menších kuchyní. Většina kuchyní nevyužívá rohové místo tak, jak by mohlo a proto jsou rohové dřezy velmi vhodnou volbou. Prosazování takovýchto dřezů se ujaly značky Villeroy a Boch, které budou tyto dřezy prodávat v průběhu roku 2014.

4) Monochromatické základy

Trend kuchyně
Trend kuchyně – Skandinávský design

Přesně tak, jak to Skandinávci umí nejlépe – jednoduché, elegantní a příjemné. Tento trend je s námi delší dobu a jeho základy budou v kuchyních i nadále. Pokud se chcete vyhnout pocitu chladu, zařaďte mezi designové prvky např. přírodní doplňky ze dřeva, které udělají s prostory kuchně zázraky. Tento trend bude i nadále jeden z nejoblíbenějších v letošním roce.

5) Venkovní kuchyně

Trend kuchyně
Trend kuchyně – venkovní

Venkovní kuchyně zažívají velký boom. Aby také ne – přes léto si jistě každý z nás rád vychutná dobré jídlo na čerstvém vzduchu a ještě lépe, pokud u jídla můžete sedět přímo u jídelního stolu venkovní kuchyně. Do určité míry jsou tyto typy kuchyní limitovány počasím, ale nic to nemění na tom, že jsou otevřené kuchyně na vzestupu. Vlivům počasí se dá jednoduše předejít např. použitím skleněných ploch, které nevlídnému počasí zabrání poobědvat s Vámi.

6) Zajímavé, barevné a omyvatelné

Trend kuchyně
Trend kuchyně – omývatelná, barevná

 

Kuchyně touží po vzrušení a to je tak trochu důvodem, proč se stávají barevné a lehce omyvatelné kuchyně velmi populární. Časopis Grand Design umístil tento trend na 1. místo v kuchyních pro rok 2014. Podívejte se na jednoduché dlaždice v modrých barvách, barvách duhy nebo s exotickými vzory. Tyto dlaždice tak minimalisticky udržují zbytek kuchyně.

 

7) Nástěnné osvětlení

Trend kuchyně
Trend kuchyně – osvětlení

 

Skrytá místa pod skříní jsou převažujícím trendem posledních 5 let, ale nyní jsme svědky pokroku a šikovnosti nového osvětlení. Podívejte se na umístění svítidel s kovovými upevňovacími prvky, mědí a mosazí, které nejsou omezeny tradicí. Směrová svítidla budou nejspíš vítězem v tomto roce. Jejich výběr není nijak složitý, máte-li monochromatický minimalistický Skandinávský design jděte s dobou! Pokud máte spíše tradiční kuchyň, použijte více tradiční mosazní svítidlo.

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ