Nejbláznivější bydlení světa – 1. část

Nejbláznivější domy světa
Nejbláznivější domy světa

Bláznivé, kreativní, zvláštní, ošklivé, nádherné – to jsou výrazy, které nás napadnou při pohledu na následující obrázky.

V článcích o nejbláznivějších domech světa se podíváme na opravdu zajímavé stavby. Od domu postaveného z lega až po dům vytesaný do jeskyně.

 

1) Největší dům v korunách stromů, Tennessee

Nejbláznivější bydlení světa
Nejbláznivější bydlení světa – dům v korunách stromů

Jeden z největších domů v korunách stromů se nachází v Tennessee. Vysoký je téměř 30 metrů a je postaven na 6 stromech. Tento dům vznikal dlouhých 11 let.

2) Toaletadům, Korea

Nejbláznivější bydlení světa
Nejbláznivější bydlení světa – Toaletadům

Dům ve tvaru toalety, nebo toaleta ve tvaru domu? Doufejme, že je první tvrzení správné. Tento dům je pojmenován Haewoojae, což v překladu znamená „Svatyně, místo řešící problémy“. Tuto toaletu, tedy dům navrhl předseda výboru Světové záchodové asociace, který doufá, že tímto netradičním designem upozorní na potíže v oblasti světových sanitačních problémů. Dům se nachází v Suewonu, jižně od Soulu v Jižní Korei.

3) Kamenný dům, Portugalsko

Nejbláznivější bydlení světa
Nejbláznivější bydlení světa – Kamenný dům

 

Tento dům, nacházející se na pobřeží Portugalska, nejspíš voda jen tak neodnese.

4) LEGO dům, Anglie

Nejbláznivější bydlení světa
Nejbláznivější bydlení světa – LEGO dům

Britská televizní hvězda James May miluje LEGO natolik, že si z něho postavil celý dům. Dvoupatrový dům v Dorking ve Velké Británii byl postaven z více než 3 milionů kousků LEGA a má také svou vlastní LEGO toaletu a LEGO nábytek. Na „výstavbě“ pracovalo více než 1200 lidí.

5) Lesní spirála, Německo

Nejbláznivější bydlení světa

„Waldspirale“ (Lesní spirála) nachází se v Darmstadtu. Toto mistrovské dílo navrhl umělec Friedensreich Hundertwasser předtím než zemřel. Je to obrovský bytový komplex se 105 bytovými jednotkami, vnitřním nádvořím, restaurací a koktejlovým barem. Střecha je osázena trávou a keři.

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ