Správné umístění sedací soupravy může být věda. Nechte si poradit!

Sedací soupravy
Foto: Flickr - collectmoments

Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje, kde zaujímá největší část a stává se tak nejdůležitějším prvkem tohoto interiéru. Od vzhledu a velikosti sedací soupravy se dále odvíjí ostatní vybavení pokoje – sedačka, koberec a výmalba zdí spolu musí tvořit harmonický celek. Uvažujete-li o pořízení nové sedačky, pak je náš dnešní článek určený právě vám! I přes dokonalý výběr můžete ztroskotat na tak banální věci, jako je finální umístění sedačky – ačkoli se vám to zdá jednoduché, ne každý dokáže pro svou sedačku zvolit ideální místo!
Kam a jak umístit sedačku? Poradíme vám!

Nenechte se zmást – umístění sedací soupravy může být mnohem složitější, než se na první pohled zdá. Ještě než si vyberete konkrétní model, měli byste mít v hlavě jasnou představu – co chceme v obývacím pokoji dělat a k čemu nám primárně slouží? I od těchto skutečností se totiž odvíjí správné umístění vaší pohovky.

  • Pohodlný přístup

Úkolem sedací soupravy je nabídnout vám pohodlné posezení. V tomto případě nehraje důležitou roli ani tak zdravotní nezávadnost, jako spíše skutečnost, zda se k pohovce pohodlně dostanete. Jestliže si sedačku umístíte tak, že se k ní následně budete muset prokličkovat skrze další nábytek v pokoji, pak velmi brzy zjistíte, jak neprakticky jste jednali. Pamatujte tedy na komfortní a dostatečně prostorný přístup ze všech stran.

• Odpočinek na prvním místě

Sedačka rozhodně neslouží jen k posezení u kávy s rodinou nebo přáteli. Mnoho z nás si nejednou dalo odpoledního šlofíčka na pohovce v obýváku. Jestliže si i vy tu a tam na sedací soupravě rádi odpočinete, pak na to myslete už při jejím umísťování. Rozhodně nebude na škodu, umístíte-li svou sedačku tak, abyste měli výhled z okna. Vytvoříte si tak dokonalé místo k relaxaci, které si okamžitě zamilujete!

• Ať je na vás vidět

Ne nadarmo je obývací pokoj označován jako společenské centrum domácnosti. Právě zde se scházíte s rodinou a přáteli. Nejen sedačka, ale i křesla k ní patřící by proto měla být umístěná tak, abyste na sebe s návštěvou dobře viděli a byli k sobě tváří v tvář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ