Jaká podlaha se hodí do kuchyně? Pomůžeme vám s výběrem!

Podlaha do kuchyně
Foto: Flickr - designbuildinhabit

Od dokonalé kuchyně každý z nás očekává něco jiného. Zatímco pro někoho je na prvním místě moderní vzhled kuchyňské linky, pro jiného hraje hlavní roli její maximální funkčnost a praktičnost i na úkor designu. Ať už je pro vás prioritou cokoli, základem každé kuchyně je i správně zvolená podlaha. Ta by měla splňovat určité podmínky, mezi něž patří především odolnost vůči vlhkosti – tu a tam se stane, že se nám na podlahu něco vylije. Jestliže uvažujete nad novou podlahovou krytinou, ale nejste si jisti správným výběrem, pak hledejte inspiraci v dnešním článku!

Praktická klasika, která neomrzí

Zatímco ještě před několika lety nebyl o tento typ podlahové krytiny kdovíjaký zájem, poslední dobou se těší příjemnému comebacku. O čem je řeč? O klasice v podobě linolea, marmolea a PVC. Zatímco se marmoleum a linoleum vyrábí z přírodního materiálu s přirozeným desinfekčním účinkem, PVC představuje tradiční plast. Výhodou těchto podlahových krytin je možnost pokrytí velké plochy, díky čemuž nevzniknou nepraktické spáry, ve kterých by se mohly držet nečistoty.

Odolná podlaha vhodná i do kuchyně

Velice oblíbenou alternativou podlahové krytiny jsou plovoucí podlahy, které se stále častěji objevují i v kuchyních. Jejich životnost se odhaduje až na úctyhodných několik desítek let, díky čemuž máte jistotu investice, která se vyplatí. U plovoucích podlah si můžete vybrat ze dvou variant – ze dřeva a z laminátu. Ačkoli je výdrž této podlahové krytiny několik desítek let, za nevýhodu lze označit skutečnost, že se skládá z malých dílků, které se k sobě pasují a díky tomu vznikají spáry. I tento háček ale má své řešení – stačí podlahu opatřit větší vrstvou ochranného laku.

Podlahová krytina, která neztratí svůj vzhled

Jako další možnost podlahové krytiny vhodné do kuchyně musíme zmínit korkovou podlahu, u které lze za největší výhodu označit fakt, že ani po několika letech neztratí svůj původní vzhled. I v tomto případě se podlaha skládá z několika dílů, které ačkoli jsou o něco větší nežli u plovoucí podlahy, je nutné je pro větší praktičnost opatřit větší vrstvou ochranného laku.podlaha má i další minusy a to například malou odolnost vůči vlhkosti nebo poměrně velkou měkkost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ