Zahrada doma? Proč ne!

Zahrada doma? Proč ne!
Zahrada doma? Proč ne!

Představte si následující případ: Mladá žena v malém bytě ve velkém městě. Všude šílené množství ruchu, prachu a stresu. Nemá ani možnost odjet na víkend na chatu či chalupu, užívat si v klidu své svobodné dny a zpříjemňovat si volné chvíle poblíž něčeho, co jí dokáže zlepšit náladu. Snad každý by chtěl mít jednou obrovskou zahradu s jemným trávníkem, květinami a místy i nějakou tou zeleninou. Ale co může tato žena dělat, pokud bydlí v již zmiňovaném malém bytě? Vytvořit tam zahradu by byla hloupost, ale proč si domácnost trochu nezútulnit?

Zahrada doma? Proč ne!

Připravili jsme pro Vás přehled květin, které byt krásně oživí a přitom jsou nenáročné.

Dracaena marginata

Zahrada doma? Proč ne!
Dracaena marginata

Po našem Dračinec. Pochází ze subtropických a tropických oblastí Asie a Afriky. Vhodné místo pro tuto květinu je v blízkosti světla bez přímého slunce. Ideální teplota je pokojová a vyrůst Vám může až do výšky 2 metrů.

Dračinec je nenáročná květina na pěstování. Vyžaduje pouze mírně vlhkou zeminu. V období zimy se může zálivka trochu omezit. Čas od času je vhodné květinu osprchovat ve vlažné vodě.

Zajímavost: Dračinec přispěl k objevu tzv. Backsterova efektu, který prokázal schopnost rostlin reagovat na lidské emoce.

 

Potos

Zahrada doma? Proč ne!
Potos

Tato květina si přímo libuje pod jasným rozptýleným světlem i pod světlem umělým. Potos vyžaduje jen mírnou zálivku, protože v příliš vlhké zemině hrozí poškození kořenů a je možné, že mu budou opadávat listy. Vhodná teplota je pokojová a pod teplotou 15° se jí už moc nedaří.

Zajímavost: Výhony Potose mohou dosahovat až několikakilometrových délek.

 

Spathiphyllum

Zahrada doma? Proč ne!
Spathiphyllum

Český název: lopatkovec, nebo toulcovka. Tato květina bývá často zaměňována s ďáblíkem. Rod této květiny zahrnuje bezmála 40 druhů. Nejčastěji se nachází v tropických oblastech jihovýchodní Asie a Ameriky

 

Kalanchoe

Zahrada doma? Proč ne!
Kalanchoe

Kalanchoe udělá dobře umístění na teplém a velmi světlém místě. Přes léto ji také můžete nechat na balkóně. Ale během října potřebuje každý den odhadem 10 hodin tmy, tu zajistíte například použitím krabice. Tuto tmu potřebuje květina proto, aby mohla vytvořit své krásné květy. Kalanchoe také potřebuje udržovat vlhkou zeminu a nemělo by se stát, aby byla zemina suchá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ